پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان :

نصب و راه اندازی 17 سایت تلفن همراه تا پایان سال در شهرستان بهبهان

نصب  و راه اندازی 17 سایت تلفن همراه تا پایان سال در شهرستان بهبهان
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان از احداث 17 سایت تلفن همراه تا پایان سال 99 در شهرها و روستاهای بهبهان با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال و 6 کافو نوری با اعتباری بالغ بر 72 میلیارد ریال توسط شرکت مخابرات منطقه خوزستان درشهرستان بهبهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان، علی صالح نساج مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست بررسی وضعیت ارتباطی شهرستانهای بهبهان و آغاجری که با حضور استاندار خوزستان و نماینده مردم بهبهان و آغاجری در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین استانی  در استانداری خوزستان برگزار شد، افزود: دسترسی و پوشش ارتباطی با کیفیت مناسب در همه مناطق استان به شبکه ارتباطی از اهداف اصلی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان است. که تلاش خواهیم کرد تا ابتدای سال آینده تمامی شهرها و روستاهای شهرستان بهبهان و آغاجری به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.

صالح نساج گفت : با هدف توسعه ارتباطات روستایی و در راستای کاهش شکاف دیجیتالی و تحقق عدالت اجتماعی تعداد 200 روستا به اینترنت پر سرعت و تعداد 30 روستا به تکنولوژی نسل دوم و سوم تلفن همراه  و همچنین تعداد 6 دستگاه خودپرداز در روستاهای اسدآباد، مشهد تشان، دودانگه و کردستان نصب و راه اندازی شده است.

وی افزود: اقدامات زیادی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در دو حوزه انتخابیه انجام شده و در چند ماه گذشته به صورت رسمی از این پروژه ها بهره برداری شد و تا پایان سال جاری 17 سایت تلفن همراه دیگر با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال از محل اعتبارات پروژه‌های "uso" وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و 6 کافو نوری با اعتباری بالغ بر 72 میلیارد ریال توسط شرکت مخابرات منطقه خوزستان نصب و راه اندازی می شود. و خواستار تعامل و همکاری دیگر دستگاههای ذی ربط در جهت تسریع این پروژه ها شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان با اشاره به احداث سایت های جدید ارتباطی در استان و تاکید استاندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مبنی بر پوشش ارتباطی مناسب در حوزه های انتخابی، بر تسریع در جهت تهیه و تامین برق این سایت ها توسط شرکت توزیع برق استان تاکید کرد.

صالح نساج تصریح کرد: به منظور استفاده آموزگاران و دانش آموزان از سامانه شاد به صورت رایگان تاکنون 290 مدرسه شهری و روستایی به شبکه ملی اطلاعات در شهرستان بهبهان و آغاجری متصل شده است.

۲۴ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۱۵
تعداد بازدید : ۸۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید