پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان خبر داد :

احداث سه سایت جدید تلفن همراه در شهرستان آبادان

احداث  سه سایت جدید تلفن همراه در شهرستان آبادان
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان از نصب و راه اندازی سه سایت جدید تلفن همراه شهری با تکنولوژی 2G، 3G و 4G و تقویت ارتباطی 20 روستای شهرستان آبادان از طریق بهینه سازی و تأمین و تعویض باتری های پشتیبان تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان، علی صالح نساج مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از مناطق شهری و روستایی شهرستان آبادان که به همراه سید محمد مولوی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیر مخابرات منطقه خوزستان و دیگر مسئولین انجام پذیرفت افزود: در حال حاضر بیشتر مناطق شهری و روستایی به تکنولوژی 4Gو 3G ، 2G مجهز شده است و در برنامه آینده در صورت همکاری شهرداری شهرستان آبادان 8 سایت جدید تلفن همراه در مناطق شهری آبادان احداث خواهد شد.

صالح نساج  گفت : هدف از این بازدید بررسی و پایش شاخص های ارتباطی روستایی و ایجاد دسترسی اهالی روستاهای صالح حاج حسین، شلحه حاجی حسین، نقشه حیر، منیوحی، خزعل آباد، ابوعقاب، نهرکوت،کوت شنوف، ابوشکر، نهر سلیم، روستای آلبوحمید، نهر سید یوسف، نهر مچری نصار به منظور استفاده از خدمات تلفن همراه و شبکه ملی اطلاعات  می باشد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار امیدواری کرد: در راستای ایجاد زیر ساخت ارتباطی خدمات پهن در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته از طریق شبکه فیبر نوری، 61 کیلومتر فیبرنوری روستایی USO از محل اعتبارات توسعه روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دست اقدام می باشد.

صالح نساج همچنین در این بازدید توسعه و تقویت شبکه ارتباطی و رفع مشکلات پوشش آنتن دهی در روستاها را یکی از برنامه‌های این اداره کل دانست و گفت: به منظور استفاده بهینه روستاییان در جهت توسعه خدمات با کیفیت، تاکنون تعداد 51 روستا در آبادان از طریق طرح USO وزارت ارتبااطات و فناوری اطلاعات از پوشش ارتباطی و اینترنت پرسرعت بهره مند شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان افزود: به منظور تسهیل در ارائه خدمات پولی و کاهش تردد روستائیان به شهرها در حال حاضر 6 دستگاه خودپرداز روستایی در روستاهای اروند کنار، منیوحی، کوت شنوف، طره خضر، رده سادات و بندرچوئبده نصب و راه اندازی شده است.

۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۱۶:۱۷
تعداد بازدید : ۱۱۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید