پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان :

وضعیت پوشش شبکه اینترنت مدارس خوزستان رصد می‌شود

وضعیت پوشش شبکه اینترنت مدارس خوزستان رصد می‌شود
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان بیان کرد: وضعیت پوشش شبکه اینترنت ۶ هزار و۵۰۰ مدرسه استان از سوی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در حال رصد مداوم و رفع اختلالات احتمالی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان، علی صالح نساج مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ابلاغ وزارتی برای تامین بستر اینترنت این تعداد مدرسه در استان افزود: برای تامین اینترنت تمامی اپراتورها کارهای لازم را انجام داده اند و در حال رصد هستیم تا درصورت افت کیفی پوشش اینترنت، اصلاح پوشش شبکه انجام شود.

وی افزود: وضعیت پوشش اینترنت ۵۰ درصد از این تعداد مدرسه بررسی شده و بقیه در حال بررسی است و در پایان پروژه بررسی هوشمندسازی مدارس آمار نهایی را اعلام خواهیم کرد.

صالح نساج گفت: با توجه به مشکلات سرورهای شبکه شاد وزارت ارتباطات ظرفیت پهنای باند را در تمام استانها برای استفاده آسان تر از این شبکه تا پنج برابر ارتقا داده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: به واسطه ترافیک سنگین مراجعه،استفاده از شبکه شاد ممکن است با اختلالهایی مواجه شوداما به لحاظ پهنای باند برای اتصال به این شبکه مشکلی وجود ندارد.

صالح نساج ادامه داد: در حال آماده‌باش هستیم و در صورت اعلام مشکل از سوی هر کدام از حوزه ها،برای رفع مشکل برای استفاده از این شبکه ورود خواهیم کرد.

وی بیان کرد: استفاده از اینترنت شبکه شاد برای دانش‌آموزان و آموزگاران رایگان است و تلاش می‌کنیم دانش‌آموزان کمترین مشکل را در استفاده از این شبکه داشته باشند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان گفت: وزارت ارتباطات با شروع سال تحصیلی جدید برای معلم ها ۲۰ گیگ اینترنت رایگان در نظر گرفت .

به دلیل شیوع ویروس کرونا آموزش به دانش آموزان به صورت غیرحضوری و در بستر فضای مجازی و شبکه آموزشی شاد در حال انجام است.

جمعیت دانش آموزی خوزستان یک میلیون و یکصد هزار نفر است که طبق اعلام آموزش و پرورش استان بیش از ۹۰ درصد این جمعیت زیر پوشش شبکه شاد هستند.۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۵:۳۷
تعداد بازدید : ۱۰۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید