پرش به محتوای اصلی

 چهاردهمین دوره اعطای جایزه یکصد هزار دلاری علوم و تکنولوژی بانک توسعه اسلامی

 

به استحضار می­رساند بانک توسعه اسلامی در نظر دارد به منظور شناسایی و تشویق موسسات شایسته و ایجاد فضای رقابتی بین موسسات علمی و تحقیقاتی 56 کشور عضو بانک مذکور، مانند روال هرساله، سه جایزه هرکدام شامل جایزه نقدی به مبلغ یکصد هزار دلار، نشان افتخار و گواهینامه، به سازمانها، نهادها، دانشگاه­ها و مراکز تحقیقاتی که دارای تحقیقات و دستاوردهای برجسته در رشته­های علوم و تکنولوژی می­باشند، اعطا نماید. این تحقیقات می­بایست دارای تاثیرات شگرف بر توسعه اجتماعی، اقتصادی کشورهای عضو بوده و در یکی از زمینه­های مهندسی مواد، بیوتکنولوژی، داروسازی و پزشکی، کشاورزی، فناوری اطلاعات، علوم دارویی، میکروالکترونیک صنعتی، نانوتکنولوژی و منابع انرژی جایگزین باشد. شایان ذکر است، شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری موفق گردیدند طی سال­های 2010 و 2011 میلادی، گواهینامه موفقیت و جایزه یکصد هزاردلاری آن بانک را به پاس دستاوردهای قابل تقدیر و فناوریهای برجسته در زمینه علوم و تکنولوژی دریافت کنند.

لذا خواهشمند است دستور فرمایید مراتب اطلاع رسانی شده و متقاضیان (موسسه یا واحد پژوهشی و تحقیقاتی از بخشهای خصوصی، دولتی، منطقه­ای و بین المللی) به وب سایت بانک توسعه اسلامی به نشانی www.isdb.org مراجعه و از بخش جایزه علوم و تکنولوژی در صفحه اول سایت، نسخه الکترونیکی فرمهای مرتبط را تکمیل و حداکثر تا تاریخ 8 آذر ماه سال جاری به نشانی الکترونیکی STPrize1437@isdb.org ارسال نمایند.

خواهشمند است پس از ارسال مستندات، طی نامه­ای مراتب به این اداره کل ارسال گردد تا تعداد و عنوان مشارک کنندگان از استان خوزستان، از طریق سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، رسماً طی مکاتبه به ریاست محترم بانک توسعه اسلامی منعکس و مورد پیگیری آتی قرار گیرد.